O nás

 

   Moje chovatelská stanice vznikla v říjnu roku 2010, je registrována pod Českým křeččím klubem a název Nova domus jsem si vybrala proto, že je to historické pojmenování Jindřichova Hradce, mého rodného města. Původně jsem se snažila o rozšíření především vzácné bílé čenooké barvy, jelikož mým prvním chovným křečkem byla úplnou náhodou právě bílá černooká samička a v této barvě byli v té době v celém Českém křeččím klubu pouze 2 křečci (dnes už není ani jeden). V roce 2011 se v ČR objevil virus HaPV a já se částečně i díky němu začala více věnovat křečíkům Campbellovým, kterých zde bylo nedostatek. Povedlo se mi zorganizovat dva importy a získat pěkné umístění na výstavě. Bohužel, tito křečíci na tom byli po zdravotní stránce mnohem hůř, než bych si přála, proto jsem jejich chov ukončila.
Na podzim 2012 jsem se vrátila k chovu syráčků a začala se zcela novou linií získanou z chs Štěchovický poklad se zaměřením na modrou barvu, kresbu bíle stříkaný a dlouhou rex srst. Postupně se vracím i k původnímu zaměření na gen Sg a barvy jako slonovinová a bílá čenooká, avšak s typově kvalitními chovnými křečky. V současné době se mi daří odchovávat zdravá a velká mláďata s úspěchy na výstavách a pořídila jsem si páreček křečíků džungarských, se kterým plánuji několik odchovů a pokud budou mláďata podle mých představ, plánuji jejich chov v mé chs ještě rozšířit.
 
 
   Křečky prodávám jen zodpovědným zájemcům, nikdy ne do zverimexu nebo dokonce hadařům. U zájemců do 15 let je nutný souhlas rodičů, aby mláďata nekončila odložená ve zverimexech nebo vypuštěná do přírody. Mladí křečci budou s PP Českého křeččího klubu, novým majitelům s chovem ráda poradím a uvítám fotky křečků z nových domovů. 
Prosím budoucí majitele křečků z mé chs, aby samičky nenakrývali dříve než ve 3 měsících věku a pokud už při koupi víte, že máte zájem o chov, prosím, řekněte mi to. Cena mláděte se proto nezmění, ta se odvíjí od toho, jak je křeček stavěný, jakým by byl přínosem do chovu a jakou má šanci na výstavní úspěchy, ale ráda bych do dalšího chovu pouštěla jen křečky, kteří chov obohatí a mají dostatečnou velikost pro odchov potomků.